Vælg en side

om signa

We tell your story

 

 

hør vores historieMød vores ansatte

Lidt om os:

Vi elsker gode historier!

Vores egen historie startede i 2015
Om os - We Tell Your Story

EN HISTORIE OM HISTORIEFORTÆLLING

For os handler det hele om storytelling. Vores historie udspringer nemlig af et behov for at fortælle historier.

Gennem storytelling vil vi hjælpe dig med at skabe tillid til din virksomheds brand, kompetencer og produkter. Vi tror på, at alle har gode historier, men det er ikke alle, der ved, hvordan de skal fortælle dem – og hvorhenne.

Vores kompetente videojournalister og projektledere er de bedste til at finde og fortælle dine historier på film. Og vores content specialister er de bedste til at få spredt dine historier på de rigtige platforme til de helt rigtige mennesker.

SIGNA – WE TELL YOUR STORY

 

Etableringsår

Film produceret

Kunder

nye ansatte siden starten

u

Vidste du, at vores navn kommer fra ordet ‘signatur’?

Navnet er et udtryk for, at vi gennem film og content marketing hjælper din virksomhed med at sætte jeres signatur online.

6 ting, der kan siges om SIGNA

U

Gennemskuelig

Vi har faste lave priser og løsninger, der er til at gennemskue. Selvom vi er af jysk oprindelse, giver vi ikke rabat. Du betaler for det, du får, og vi garanterer for kvaliteten. Hos os er der ingen bullshit, kun transparens og rene linjer.

One-stop-shop

Vi er din one-stop-shop inden for digital kommunikation og marketing. Er du træt af at handle hos 10 forskellige bureauer, så tilbyder vi det hele samlet ét sted: film, online strategi, artikler, sociale medier, SEO og meget mere. Og det hele bygger selvfølgelig på storytelling.

Projektleder

Vi er din organiserede projektleder. Hos os får du én kontaktperson, der tager den styring, du har brug for – nogle projekter har brug for meget styring, mens andre har brug for lidt. Det vigtigste for os er, at det er nemt og smertefrit for dig at få lavet film og digital kommunikation.

Geografisk til stede

Vi har kontorer placeret tre steder i Danmark; Aarhus, Fredericia og København. Vi vil gerne være tæt på vores kunder, så vi nemt kan rykke ud og fange de gode historier. Og så kan vi holde omkostningerne nede på transport og hermed på dine løsninger.

Samarbejdspartner

Vi ønsker ikke blot at være en leverandør; vi vil være din samarbejdspartner. Vi har stor forståelse for din forretning og er ikke bange for at udfordre dig på de områder, vi er specialister i. Og vi håber, du vil gøre det samme, så vi i fællesskab skaber de bedste løsninger for dig.

Historiefortæller

Skulle vi beskrive os selv med ét enkelt ord, ville det være ‘historiefortæller’. Vi elsker gode historier, og vi elsker at hjælpe dig med at fortælle dem gennem dine film, dine sociale medier, din hjemmeside, dine annoncer osv. 

SIGNA – We Tell Your Story.

Kontakt os med spørgsmål om, hvordan vi kan fortælle din historie

Hvad holder os kørende?

Vores mission

Vi fortæller dine historier uden omsvøb, så dine målgrupper forstår lige præcis, hvorfor de ikke kan leve uden dig. Gennem film og digital kommunikation tilsat storytelling giver vi din virksomhed en stærk stemme.

Det kan siges ganske enkelt: We Tell Your Story!

Vores vision

SIGNA skal være din bedste samarbejdspartner. Ved at investere i film og digital kommunikation skal din virksomhed have skudt genvej til mere synlighed og øget omsætning, uden at vi har stjålet alt din tid.

Brug for en film?

Brug for content?

Brug for at snakke?

HOLDET BAG SIGNA – We tell your story

Mød vores storytellers

Salg & kundeservice

Jens Ole Bie

Jens Ole Bie

Business Unit Manager (Aar)

40 50 32 22

jens.ole@signafilm.dk
40503222
Stephan Kohlwes

Stephan Kohlwes

Business Unit Manager (CPH)

29 73 48 99

stephan@signafilm.dk
29734899
Peter Salling Friis

Peter Salling Friis

strategic advisor (AAR)

30 22 79 55

peter@signafilm.dk
30227955
Esraa Mahmoud

Esraa Mahmoud

strategic advisor (CPH)

61 78 49 90

esraa@signafilm.dk
61784990

FILM – VIDEOJOURNALISTER

Brian Andersen

Brian Andersen

Videojournalist

40 45 81 95

brian@signafilm.dk
40458195
Kasper Christiansen

Kasper Christiansen

Videojournalist

22 59 05 37

kasper@signafilm.dk
22590537
Jeppe Kristensen

Jeppe Kristensen

Journalistisk projektkoordinator

50 91 91 19

jeppe@signafilm.dk
50919119
Liv Sepstrup

Liv Sepstrup

Videojournalist

29 80 05 04

liv@signafilm.dk
29800504
Marcus Geleff

Marcus Geleff

Videojournalist

22 59 06 47

marcus@signafilm.dk
22590647
Rasmus Ejdrup

Rasmus Ejdrup

Videojournalist

61 72 65 77

rasmus@signafilm.dk
61726577

DIGITAL KOMMUNIKATION

Martin Bylund larsen

Martin Bylund larsen

head of content

20 65 00 77

martin.bylund@signafilm.dk
20650077
Fie Dierichen

Fie Dierichen

Content Marketing Specialist

22 59 03 20

fie@signafilm.dk
22590320
Anna Slott Skyum

Anna Slott Skyum

Content Marketing Specialist

 22 59 06 15

anna@signafilm.dk
22590615
Morten Staal

Morten Staal

Digital Marketing Specialist

28 43 18 13

morten@signafilm.dk
28431813
Casper Bjerg

Casper Bjerg

Digital Marketing Specialist

22 12 22 47

casper@signafilm.dk
22122247

ADMINISTRATION

Jan Tanderup Petersen

Jan Tanderup Petersen

CEO, Partner & Finance

86 12 47 00

jan@signafilm.dk
86124700
Annette Tanderup Petersen

Annette Tanderup Petersen

BOGHOLDERI & HR Chef

40 50 77 33

annette@signafilm.dk
40507733
Alma

Alma

HR-hund & glædesspreder

BESTYRELSE

Henrik Nielsen

Henrik Nielsen

Bestyrelsesformand