Vælg en side

om signafilm

We tell your story

 

 

hør vores historieMød vores ansatte
Siden 2015

Vi elsker gode historier!

VORES DNA

For os handler det hele om storytelling. Vores kompetente videojournalister og projektledere er de bedste til at finde og fortælle dine historier. Og vores content specialister er de bedste til at få spredt dine historier på de rigtige platforme til de helt rigtige mennesker. 

Gennem storytelling hjælper vi dig med at skabe tillid til din virksomheds brand, kompetencer og produkter.

Etableringsår

Film produceret

Kunder

nye ansatte siden starten

Hvad holder os kørende?

Vores mission

Vi fortæller dine historier uden omsvøb, så dine målgrupper forstår lige præcis, hvorfor de ikke kan leve uden dig. Gennem film og digital kommunikation tilsat storytelling giver vi din virksomhed en stærk stemme.

Vores vision

SIGNAfilm skal være din bedste samarbejdspartner. Ved at investere i film og digital kommunikation skal din virksomhed have skudt genvej til mere synlighed og øget omsætning, uden at vi har stjålet alt din tid.

Brug for en film?

Brug for content?

Brug for at snakke?

Hvad står vi for?

Vi sætter altid dem, vi tjener, forrest

Fysisk er vi tilstede på tværs af landet. Derfor kan vi altid lave film for din virksomhed uanset, hvor i landet I befinder jer. Din virksomhed er nemlig det vigtigste for vores virksomhed. Dine behov kommer altid i vores forreste række.

Vi tror på et fair samarbejde

Vi tror på, at et fair samarbejde er vejen frem. Derfor tør vi komme med vores holdning, ligesom vi elsker at høre din. Med sparring og åbenhed kommer vi længst. Vi har nemlig den fornødne forståelse og viden til at udfordre dig og føre din virksomhed på rette vej.

Vi skaber tillid gennem transparens

Transparens er nøglen til at skabe tillid og succes. Vi tilbyder effektive videoproduktioner og fleksible abonnementer, der kombinerer film og digital kommunikation til faste og gennemskuelige priser, letforståelige processer og en altid åben dialog.

Vi skaber værdi, der kan aflæses positivt på din bundlinje

Det er nemt at budgettere med film og content marketing fra SIGNAfilm. Hver eneste gang, du bruger en krone i vores forretning, skal du tjene to kroner på din indsats. Med en transparent prisstruktur, kender du dit budget allerede, inden vi er gået i gang.

Vi ser din virksomhed gennem dine målgruppers øjne

Vi er oprigtigt nysgerrige på din virksomhed, branche og udfordringer. Derfor stiller vi spørgsmål, lytter og udfolder dine historier, så du bliver relevant for dine ønskede målgrupper. Vi kommer med den objektivitet, du selv kan mangle for at komme det sidste stykke.

HOLDET BAG SIGNAFILM

Mød vores storytellers

Salg

Martin Cronwald

Martin Cronwald

Business unit manager (CPH)

29 73 48 99

martin@signafilm.dk
29734899
Per Pedersen

Per Pedersen

Business Unit Manager (Frc)

20 65 00 77

per@signafilm.dk
20650077
Peter Salling Friis

Peter Salling Friis

Key Account Manager (Aar)

30 22 79 55

peter@signafilm.dk
30227955
Gry Henckel

Gry Henckel

Key Account Manager (Aar)

29 84 39 89

gry@signafilm.dk
29843989
Mark Berg

Mark Berg

Key Account Manager (Aar)

22 59 02 47

mark@signafilm.dk
22590247
Nikolaj Arenbrandt

Nikolaj Arenbrandt

Key Account Manager (Cph)

61 78 49 90

nikolaj@signafilm.dk
61784990

FILM

Brian Andersen

Brian Andersen

Videojournalist & Partner

40 45 81 95

brian@signafilm.dk
40458195
Michael Holgaard

Michael Holgaard

Videojournalist

24 22 01 11

michael@signafilm.dk
24220111
Kasper Christiansen

Kasper Christiansen

Videojournalist

22 59 05 37

kasper@signafilm.dk
22590537
Jeppe Kristensen

Jeppe Kristensen

Journalistisk projektkoordinator

50 91 91 19

jeppe@signafilm.dk
50919119
Jarivan Ahmad

Jarivan Ahmad

Videojournalist

40 50 91 15

jarivan@signafilm.dk
40509115
David Bøje

David Bøje

Videojournalist

22 59 03 20

david@signafilm.dk
22590320
Frederik Mikelsons

Frederik Mikelsons

Videojournalist

29 80 05 04

frederik@signafilm.dk
29800504
Jonatan May

Jonatan May

Videojournalist

22 59 06 15

jonatan@signafilm.dk
22590615

DIGITAL KOMMUNIKATION

Michelle Hemmingsen

Michelle Hemmingsen

Content Marketing Manager

29 73 46 77

michelle@signafilm.dk
29734677
Ditte Marie Vinther Andersen

Ditte Marie Vinther Andersen

Content Marketing Manager

21 97 42 66

ditte@signafilm.dk
21974266
Mathilde Strange Pedersen

Mathilde Strange Pedersen

Content Marketing Specialist

22 13 23 55

mathilde@signafilm.dk
22132355
Ruth Brown

Ruth Brown

Content Marketing Specialist

22 59 06 47

ruth@signafilm.dk
22590647
Rikke Frost Østergaard

Rikke Frost Østergaard

Content Marketing Specialist

22 65 99 11

rikke@signafilm.dk
22659911
Julie Roland Madsen

Julie Roland Madsen

Content praktikant

julie@signafilm.dk
Morten Staal

Morten Staal

Digital Marketing Specialist

28 43 18 13

morten@signafilm.dk
28431813
Casper Bjerg

Casper Bjerg

Digital Marketing Specialist

22 12 22 47

casper@signafilm.dk
22122247

ADMINISTRATION

Jan Tanderup Petersen

Jan Tanderup Petersen

CEO, Partner & Finance

86 12 47 00

jan@signafilm.dk
86124700
Brian Andersen

Brian Andersen

Partner & Videojournalist

40 45 81 95

brian@signafilm.dk
40458195
Annette Tanderup Petersen

Annette Tanderup Petersen

HR Chef

40 50 77 33

annette@signafilm.dk
40507733

BESTYRELSE

Henrik Nielsen

Henrik Nielsen

Bestyrelsesformand